Zapisz się na adorację

Po co się zapisywać?

Adoracja Najświętszego Sakramentu to przede wszystkim sprawa miłości, a miłość woła o wzajemność. Doświadczając nieskończonej miłości Boga, chcemy podjąć wierne zobowiązanie do stałej obecności przy Jezusie, nie tylko wtedy, gdy my znajdujemy na to czas i ochotę. Wsłuchując się w pragnienia Serca Jezusa, chcemy wynagradzać Mu naszą obecnością i niedoskonałą miłością za wszelką obojętność i niewdzięczność, które najboleśniej ranią Jego Boskie Serce.

A Czy nie można adorować bez zapisów?

Oczywiście na adorację możesz zawsze przyjść tak po prostu, bez zapisów. Zachęcamy Cię jednak gorąco do podjęcia zobowiązania adorowania Jezusa przez jedną godzinę w tygodniu. Jest to bardzo ważne ze względów duchowych i praktycznych, aby nie zostawić ani na chwilę Najświętszego Sakramentu bez opieki osoby odpowiedzialnej.

To prawda, że często w kaplicy adorują osoby bez zapisów, jednak warunkiem istnienia kaplicy jest współodpowiedzialność i wierność stałych adoratorów.

Ok, ale jak to zrobić?

 Sposób nr 1:

wpisz się samodzielnie
w Internetowym Grafiku Adoracji (IGA)

W IGA możesz zapisać się zarówno jako Adorator (A), jak również doraźnie, uzupełniając wolne miejsce w grafiku w danym tygodniu (Z). Zobacz, jak możesz to zrobić:

Sposób nr 2:

zadzwoń do odpowiedniego koordynatora i ustal z nim dzień i godzinę Twojej stałej adoracji (kontakt)

A jeśli mi coś wypadnie?

Oczywiste jest, iż mimo dobrych chęci, nikt nie jest w stanie zapewnić o swojej obecności za każdym razem. Choroba, wyjazd, urlop, nieprzewidziane okoliczności to część naszego życia. Zobowiązanie do stałej godziny adoracji włącza nas w pewnego rodzaju wspólnotę osób adorujących, a wspólnota otwiera wiele nowych możliwości. System organizacji adoracji w kaplicy Ogrodu Wdzięczności przewiduje kilka sposobów znalezienia zastępstwa. Zależy nam na tym, aby adoracja pozostała darem uczynionym w wolności serca i bardziej odpoczynkiem przy Panu niż kolejnym obciążeniem pośród wielu innych obowiązków.

Nie możesz zostać stałym adoratorem?

Nie martw się!

Istnieją również inne formy zaangażowania!

Zostań ratownikiem adoracyjnym (RA)

Ta forma zaangażowania jest możliwa zarówno dla osób, które z jakichś względów nie mogą podjąć stałej godziny dyżuru, jak również dla stałych adoratorów. Do Koordynatora Ratowników Adoracyjnych (KRA) dzwonią opiekunowie godzin w sytuacjach awaryjnych, gdy stały adorator nie może przyjść i mimo starań nie udało mu się znaleźć zastępstwa.

Aby zostać RA, skontaktuj się bezpośrednio z Koordynatorem Ratowników Adoracyjnych (kontakt).

Módl się w swoim miejscu zamieszkania

Ta forma zaangażowania jest szczególnie cenna w sytuacji choroby lub niemożliwości fizycznego dotarcia do kaplicy adoracji. Wypełniając specjalną deklarację, (pobierz w formacie: docx, pdf) zobowiązujesz się do modlitwy o stałej godzinie w tygodniu i stajesz się przez to aktywną częścią Ogrodu Wdzięczności.

Wymyśl coś!

Możesz współtworzyć to miejsce również poprzez modlitwę w intencji dzieła OW, ofiarę duchową i materialną, pomoc w sobotnim sprzątaniu, szczery uśmiech, inne twórcze formy zaangażowania, które podpowie Ci serce.